תיאטרון

 

תיאטרון ודרמה


במסגרת הקורס נרכוש מיומנויות כגון, עמידה על במה, כניסה לדמות, חילופי תפקידים ושירה. הקורס יועבר בצורה חוויתית ואומנותית הכוללת תפאורה תחפושות ועוד. משתתפי הקורס יפיקו ויופיעו במופע סוף השנה.


החלק הראשון הנפרס על פני מספר חודשים, כולל מפגש של שעה וחצי בשבוע בשעות אחה"צ/ ערב. במהלך חודשים אלו ייקחו הנוכחים חלק פעיל בתרגילי תיאטרון שמטרתם שיפור מיומנויות הבמה, גיבוש הקבוצה והעמקת התכנים המעסיקים את חברי הקבוצה.


החלק השני הנו עבודה לקראת הפקה מסכמת, ריכוז החומרים האישיים של המשתתפים, גיבושם למחזה וחזרות עם חברי הקבוצה (השחקנים) על ההצגה.
חברי הקבוצה פעילים בכל תהליכי העבודה מהעלאת החומרים ועד להכנת תפאורה וחיפוש תלבושות, הם לומדים להיות אחראים להפקה, אחראים לתפקיד, לומדים הן להיות חלק מצוות/ והן להביע את ייחודיותם.


נושאים נלמדים

 

 אימפרוביזציות; קרבות מגע וירטואליים בתיאטרון; יסודות המשחק – רצון ומעצור; יסודות המשחק – סאבטקסט; אימפרוביזציות – קטע מסרט; פורים – עבודה על מסיכות; עבודה על סטריאוטיפים; עבודה על דמויות; ביקור בסט צילומים; עבודה על טקסט לבן + מחזה; עבודה על זיכרון רגשי; צפייה בהצגה; שיחה עם אמן תיאטרון; משחק מוחצן של קונפליקטים פנימיים; עבודה על קול; חזרות והצגת סוף שנה + אולפן הקלטות.